Pult centrální ochrany

Pult centralizované ochrany (PCO) je zařízení obsluhované nonstop naším dispečerem 

PCO  neustále střeží objekty zabezpečené pomocí elektronické zabezpečovací signalizace (EZS), nebo elektronické požární signalizace (EPS), které jsou na pult připojeny. Na tento pult mohou být přenášeny veškeré informace, které je daný systém elektronické signalizace schopen poskytnout.

Komunikátory

Informace jsou na pult přenášeny různými způsoby. Mezi nejčastější patří přenos pomocí telefonní linky, tento způsob však zdaleka nedosahuje takové bezpečnosti jako např. přenos pomocí GSM komunikátoru. Mezi největší nevýhody patří lehká překonatelnost, např. odstřihnutím dané telefonní přípojky. Vzhledem k tomu, že pult kontroluje spojení s objektem většinou pouze jednou denně, je toto zabezpečení dnes již nedostačující.Další možností je použití GSM komunikátoru, při použití tohoto typu spojení nehrozí „odstřihnutí“ a vzhledem k možnosti komunikace pomocí GPRS přenosů (kterou ovšem nemusí poskytovat všechny pulty) je vychází komunikace velice levně a není problém kontrolovat spojení s objektem např. každých 15 minut. Nevýhodou tohoto komunikátoru je jeho vyšší cena.Poslední, relativně časté, řešení, je použití rádiového přenosu. Při volbě tohoto řešení je nutná domluva s konkrétním PCO.

Je totiž nutné, aby tento pult měl vlastní rádiové zařízení a mohl vám poskytnout vysílač do Vašeho objektu.

Činnost PCO

Při vyhlášení poplachu PCO vyslána zásahová jednotka, která v případě narušení objektu usiluje o zadržení pachatele. Zároveň zavolá Policii a kontaktuje Vás jako majitele objektu. V případě požárního poplachu je schopna zavolat na Hasičský záchranný sbor ČR. Vzhledem k tomu, že na pult je možné přenášet veškeré informace, může PCO sloužit zároveň jako hlídač včasné otevření/uzavření obchodu, nebo příchod dítěte ze školy.

 

Výjezdová jednotka PCO

Členové naší výjezdové jednotky jsou plně vycvičeni a vystrojeni k vyřešení jakékoliv situace, která by na střeženém objektu mohla nastat, prochází samozřejmě i pravidelným taktickým výcvikem. Součástí výcviku je i školení první pomoci pro řešení akutních zdravotních stavů při případném zranění či úrazu. Výjezdová vozidla jsou vybavena lékárničkou i hasicím přístrojem.

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby