Výuka sebeobrany

Sebeobrana


předmět je zaměřen na praktickou přípravu žáka na vyřešení konfliktu. Probírá se prekonfliktní fáze, kde jsou podány základy vyřešení konfliktu bez použití násilí.
Pokud dojde na fyzikou konfrontaci, jsou žáci vycvičeni v úderových technikách, v obraně proti zbrani - bodnořezné, úderové i střelné.
Velký důraz je věnován jejich přípravě na službu v ozbrojených složkách - používání donucovacích prostředků (teleskopický obušek, pepřový sprej), poutacích a vyváděcích technik a spolupráci ve dvojici.
V rámci výuky je používáno množství výcvikovývh pomůcek - lapy, cvičná pouta, treninkové nože, teleskopické obušky, pistole a pouta.
Jako nepostradatelný doplněk předmětu je procvičována první pomoc založená na vojenských standardech a přizpůsobená na sebeobranou situaci a transport raněných.
Probíhá samozřejmě praktický nácvik za použití různých druhů obvazů a škrtidel. Předmět se vyučuje v prvním a druhém ročníku s dotací 2 hodin týdně.

Gymnazium suverénního řádu maltézských rytířů

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby